Dietetyk Anna Nowak, specjalizująca się w skutecznej i efektywnej redukcji masy ciała, również w chorobach dietozależnych jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, choroby wątroby i inne.

Indywidualne podejście do pacjenta w trakcie redukcji masy ciała oraz terapii dietą to klucz do sukcesu! W to wierzę i to realizuję w swojej pracy dietetyka. Wiem również, jak ważne jest dobre samopoczucie w trakcie diety i ogólnie w życiu, dlatego jadłospisy które układam zawierają różnorodne i pyszne dania. Głodówka i monotonia? To nie dla mnie!

Wyszukaj

Social media

Licznik

© COPYRIGHT Mojesante.pl
ALL RIGHTS RESERVED

 01.06.2018  |  Kraina smaku

Dlaczego warto dodawać do dań nasiona chia oraz przepis na pyszny egzotyczny deser z nasionami chia a'la kisiel – tylko 160kcal

Anna Nowak

Czy wicie, że dodając nasiona chia do deseru w całej postaci (nie zmielonej) nie musimy dodawać ich wartości do kaloryczności całego dania? Dlaczego? Gdyż niepogryzione (a naprawdę ciężko je pogryźć z racji na bardzo mały rozmiar) wydalane są w niezmienionej postaci. Nie są trawione. A jak nie są trawione, to nie dostarczają energii.
 
Dostarczają jednak coś innego – śluz, który się wytwarza w kontakcie z wodą. A ten śluz działa jak błonnik pokarmowy, ułatwiając przesuwanie treści pokarmowej.
 
Dlatego dodawajcie te małe nasionka do koktajli i deserów. Nawet do soków!
 
Nasiona chia są dla was za drogie lub po prostu nie chcecie ich kupować? Skorzystajcie z naszego polskiego lnu. Siemię lniane ma bardzo podobne właściwości. Aż szkoda z tego nie skorzystać.
 
 
Dzisiaj mam dla was przepis na szybciutki deser a’la kisiel.
Wystarczy zblendować owoce, dodać nasiona chia, wymieszać i odczekać wyznaczony czas.
Także jeśli naszło was na coś słodkiego lub dzieci domagają się deseru, zaserwujcie kisiel a’la chia. Zobaczycie, zasmakuje wszystkim! 😉
 
 
Do przygotowania dwóch porcji deseru będziecie potrzebować:
  • Mango – szt.
  • Pomarańcza niezbyt duża – 1 szt.
  • Nasiona chia – 2 łyżki
 
20180427_185033.jpg
 
 
 
  1. Mango z pomarańczą blendujemy na gładko, przegadamy do miski i mieszamy z nasionami chia.
  2. Deser wkładamy do lodówki na jakąś godzinę – można co jakiś czas wymieszać
  3. Po wyznaczonym czasie deser wyjmujemy z lodówki, jeszcze raz mieszamy i przekładamy do ładnych miseczek szklanych (mogą być kieliszki od wina czy szampana – będzie się ładnie prezentować😊)
 
20180427_185322.jpg
 
20180427_185514.jpg
 
 
1 porcja deseru a’la kisiel z chia ma 160kcal.
 
Smacznego!
blog comments powered by Disqus Poprzedni artykuł Powrót do artykułów Następny artykuł