Dietetyk Anna Nowak, specjalizująca się w skutecznej i efektywnej redukcji masy ciała, również w chorobach dietozależnych jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, choroby wątroby i inne.

Indywidualne podejście do pacjenta w trakcie redukcji masy ciała oraz terapii dietą to klucz do sukcesu! W to wierzę i to realizuję w swojej pracy dietetyka. Wiem również, jak ważne jest dobre samopoczucie w trakcie diety i ogólnie w życiu, dlatego jadłospisy które układam zawierają różnorodne i pyszne dania. Głodówka i monotonia? To nie dla mnie!

Wyszukaj

Social media

Licznik

© COPYRIGHT Mojesante.pl
ALL RIGHTS RESERVED

 25.08.2017  |  Uroda

Niecodzienne zastosowania płynu odkażającego

Anna Nowak

Pewnie już nie raz zdarzyło się wam użyć płynu odkażającego na skaleczenia. To nieodłączny element wyposażenia apteczki. Woda utleniona już raczej odchodzi do lamusa – jej działanie jest zbyt drażniące, nieprzyjemne i po jej zastosowaniu skaleczenie goi się dłużej. Lepszym rozwiązaniem są płyny antyseptyczne dedykowane do tych celów.
 
Octenisept – bo o nim mowa, to lek przeznaczony jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z zaopatrywaniem ran, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii, urologii, proktologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, położnictwie, stomatologii (źródło ).
 
Ja mam go zawsze w domowej apteczce i używam na skaleczenia w celu odkażenia rany i przyśpieszenia procesu gojenia. Jednak to nie jest to jedyne zastosowanie płynu przeze mnie. Do czego jeszcze go używam?
 
  1. Jako tonik do twarzy – płyn nie posiada w składzie alkoholu, ale działa przeciwbakteryjnie. Nie wysusza skóry. Zawsze, gdy widzę na skórze jakieś zalążki niechcianych gości w postaci krost, spryskuję wacik płynem i przecieram wcześniej oczyszczoną twarz. Niedoskonałości znikają migiem. Używam go również profilaktycznie, raz na kilka dni.
  2. Po zabiegu depilacji woskiem lub depilatorem – może nie wykonuję tego typu zabiegu pozbywania się zbędnego owłosienia zbyt często, ale jeśli już, zawsze już po prysznicu przecieram nasączonym wacikiem wydepilowaną skórę. Pozwala to uniknąć skutków podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega powstawaniu stanu zapalnego przy mieszkach włosowych.
  3. Po depilacji brwi – tak samo jak w punkcie powyżej, aby zmniejszyć podrażnienie i zapobiec stanom zapalnym.
  4. Przy skaleczeniu, jako kompres – płyn ten ma właściwości, które przyspieszają gojenie ran. Gdy skaleczę się bardziej niż zazwyczaj, przykładam nasączony Octeniseptem wacik i dopiero naklejam plaster. Pozwalam mu działać przez dłuższy czas.
 
Może powyższe pomysły użycia płynu odkażającego przydadzą się komuś w potrzebie. A może macie własne nietypowe propozycje jego zastosowania? Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzu.
 
2.jpg
 
3.jpg
 
To nie jest post reklamowy.
blog comments powered by Disqus Poprzedni artykuł Powrót do artykułów Następny artykuł