Dietetyk Anna Nowak, specjalizująca się w skutecznej i efektywnej redukcji masy ciała, również w chorobach dietozależnych jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, choroby wątroby i inne.

Indywidualne podejście do pacjenta w trakcie redukcji masy ciała oraz terapii dietą to klucz do sukcesu! W to wierzę i to realizuję w swojej pracy dietetyka. Wiem również, jak ważne jest dobre samopoczucie w trakcie diety i ogólnie w życiu, dlatego jadłospisy które układam zawierają różnorodne i pyszne dania. Głodówka i monotonia? To nie dla mnie!

Wyszukaj

Social media

Licznik

© COPYRIGHT Mojesante.pl
ALL RIGHTS RESERVED

 11.07.2017  |  Uroda

Szczotkowanie ciała na sucho

Anna Nowak

Szczotkowanie ciała na sucho może brzmieć trochę dziwnie, ale zaraz wytłumaczę, dlaczego jest ono tak wielkim sprzymierzeńcem nas, kobiet.
 
Szczotkowanie ciała na sucho to nic innego jak przesuwanie szczotką po ciele, małymi fragmentami w kierunku serca. Zaczynamy najpierw od łydek i ruchem od kostki do wysokości kolana czeszemy skórę. Następnie przechodzimy na uda, pośladki, brzuch, ręce, plecy. Szczotkę przesuwamy delikatnie, dociskamy tak, żeby nie czuć zbytniego dyskomfortu (aby zbytnio nie podrażnić skóry). Pierwsze dni ze szczotkowaniem ciała mogą nie być zbyt przyjemne, ale to jest kwestia przyzwyczajenia. Po 2-3 dniach taki masaż sprawia już przyjemność.
 
 
Co nam daje szczotkowanie ciała na sucho?
 
Dzięki wykonywanemu masażowi ciała poprawia się mikrokrążenie krwi, co zbawienne wpływa na skuteczną walkę z wrogiem prawie wszystkich kobiet - cellulitem. Skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona, dzięki czemu wizualnie jest ładniejsza, ma wyrównany koloryt, nie przesusza się.
Masaż dodatkowo ujędrnia i wygładza skórę. Stosując regularnie masaż szczotką nie będziesz musiała wykonywać peelingu, ponieważ podczas szczotkowania martwy naskórek zostaje usunięty.
Dzięki poprawieniu krążenia krwi i limfy, masaż pomaga pozbyć się toksyn z organizmu.
Dodatkowym plusem jest większa skuteczność balsamów i kremów po zabiegu szczotkowania.
 
20170708_114219.jpg
 
Kiedy i jak często wykonywać zabieg szczotkowania ciała na sucho?
 
Ponieważ w trakcie masażu szczotką martwy naskórek ulega złuszczeniu, zabieg najlepiej wykonywać przed prysznicem, aby od razu pozbyć się złuszczonego naskórka. Dodatkowo po prysznicu zazwyczaj wsmarowujemy balsam lub krem w ciało. Zaraz po zabiegu kosmetyki te będą miały lepsze działanie.
 
Odnośnie tego czy masaż lepiej wykonywać rano czy wieczorem, to nie ma większego znaczenia. Ja szczotkowanie ciała na sucho robię zawsze przed wieczornym prysznicem, ponieważ zabieg ten działa na mnie relaksująco. Czas trwania szczotkowania to ok. 5-10min.
 
20170708_114716.jpg
 
Jaką szczotkę wybrać?
 
Na rynku jest wiele szczotek do masażu, ważne jednak, żeby wybrać taką, która będzie miała naturalne, niezbyt szorstkie włosie. To czy szczotka będzie miała rączkę, tak jak moja, czy będzie bez niej, to już zależy od waszych preferencji. Ważne, żeby była dla was wygodna w użyciu.
 
20170708_115101.jpg
 
Szczotkowanie ciała na sucho, jak każda forma masażu jest jednym z podstawowych narzędzi walki z cellulitem. Jeśli wygląd twojej skóry pozostaje wiele do życzenia, proponuję skorzystać z tak łatwego sposobu na poprawę wyglądu skóry. Pamiętaj jednak, że aby osiągnąć najlepsze rezultaty należy działać kompleksowo. Zdrowa, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i masaże dadzą ci realne szanse na pożegnanie się z wrogiem nr 1 – cellulitem. Bądź wytrwała i konsekwentna a efekty cię zaskoczą!
 
20170708_115745.jpg
 
 
blog comments powered by Disqus Poprzedni artykuł Powrót do artykułów Następny artykuł