Dietetyk Anna Nowak, specjalizująca się w skutecznej i efektywnej redukcji masy ciała, również w chorobach dietozależnych jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, choroby wątroby i inne.

Indywidualne podejście do pacjenta w trakcie redukcji masy ciała oraz terapii dietą to klucz do sukcesu! W to wierzę i to realizuję w swojej pracy dietetyka. Wiem również, jak ważne jest dobre samopoczucie w trakcie diety i ogólnie w życiu, dlatego jadłospisy które układam zawierają różnorodne i pyszne dania. Głodówka i monotonia? To nie dla mnie!

Wyszukaj

Social media

Licznik

© COPYRIGHT Mojesante.pl
ALL RIGHTS RESERVED

 05.05.2017  |  Kraina smaku

Domowa granola

Anna Nowak

Uwielbiam weekendowe śniadania, gdy wspólnie z mężem możemy spokojnie delektować się czy to naleśnikami, czy racuszkami z jabłkiem, albo tostami, czy „przypieczkami”. W weekend zazwyczaj mamy czas dla siebie i lubimy sobie podogadzać.
Inaczej jest w tygodniu, gdy śniadanie jem w pracy, przy biurku w ograniczonym przedziale czasowym. Śniadanie zazwyczaj przygotowuję dzień wcześniej, żeby rano nie marnować cennych chwil.
Gdy nie mam pomysłu albo chęci na przygotowanie czegoś bardziej wymyślnego, z pomocą przychodzi granola. Ja ją jem z rozgniecionym widelcem bananem, ale można z mlekiem czy jogurtem. Jest to bardzo pożywne śniadanie, które uwielbiam. Płatki owsiane i otręby dają mi energię, ale też dostarczają cennych witamin z grupy B oraz błonnika. Dodatek orzechów to bardzo dobre źródło kwasów tłuszczowych omega-3, a miód lub syrop klonowy dodaje wspaniałej słodyczy, którą tak bardzo lubię rano.
 
Do przygotowania granoli będziesz potrzebować:
 
  • Płatki owsiane – 200g
  • Otręby pszenne – 50g
  • Płynny miód lub syrop klonowy – 5 łyżek
  • Dodatki takie jak orzechy, pestki słonecznika i dyni, rodzynki, żurawina po pół szklanki, wedle uznania
 
  1. Płatki owsiane, otręby i miód lub syrop klonowy dokładnie mieszamy w dużej misce
  2. Wysypujemy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia
  3. Pieczemy ok 20-30 min w 160 stopniach co jakiś czas mieszając
  4. Studzimy
  5. Mieszamy z ulubionymi dodatkami
  6. Przechowujemy w zamkniętym słoiku
 
1 łyżka granoli bez dodatków ma ok. 30kcal
 
blog comments powered by Disqus Poprzedni artykuł Powrót do artykułów Następny artykuł