Dietetyk Anna Nowak, specjalizująca się w skutecznej i efektywnej redukcji masy ciała, również w chorobach dietozależnych jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, choroby wątroby i inne.

Indywidualne podejście do pacjenta w trakcie redukcji masy ciała oraz terapii dietą to klucz do sukcesu! W to wierzę i to realizuję w swojej pracy dietetyka. Wiem również, jak ważne jest dobre samopoczucie w trakcie diety i ogólnie w życiu, dlatego jadłospisy które układam zawierają różnorodne i pyszne dania. Głodówka i monotonia? To nie dla mnie!

Wyszukaj

Social media

Licznik

© COPYRIGHT Mojesante.pl
ALL RIGHTS RESERVED

 26.12.2017  |  Bądź fit

Jak poczuć się lekko po Świętach - 3-dniowy jadłospis do pobrania

Anna Nowak

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, który spędzamy bardzo często w gronie najbliższych jednak przy suto zastawionym stole. 

Choć z całą pewnością starałyście się nie jeść za dużo, żeby nie mieć wyrzutów sumienia (i nadprogramowych kilogramów), to jednak możliwe jest, że mimo wszystko czujecie się ciężkie i wzdęte. Duża ilość ciężkostrawnych dań, do tego ciasta, słodycze i owoce zdecydowanie nie są sprzymierzeńcem płaskiego brzucha i uczucia lekkości.
 
Ponieważ za parę dni Sylwester i na pewno chcecie wystąpić w swoich kreacjach wieczorowych czując, że wyglądacie pięknie, podam wam 3-dniowy jadłospis, dzięki któremu szybko powrócicie do uczucia lekkości.
 
 
Komu dedykowany jest jadłospis?
 
Wszystkim osobom zdrowym, chcącym poczuć się lekko po Świętach.
 
 
Jadłospis napisany jest na środę, czwartek i piątek (lub czwartek, piątek i sobotę, jeśli tak wolicie), a kaloryczność dzienna to 1800kcal. Jeśli Twoje zapotrzebowanie kaloryczne jest większe, zwiększ odpowiednio porcje, aby kaloryczność była dostosowana do twoich potrzeb.
 
Jadłospis jest do pobrania w pliku PDF tutaj: Icon 3-dniowy jadłospis po Świętach 2017 (221,1 KB)
 
christmas-ball-2178386_1920.jpg
 
Zasady korzystania z jadłospisu:
  • Każdy dzień zacznij od szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny. Możesz również wypić siemię lniane zalane wrzątkiem. Siemię lniane możesz wypić również przed snem.
  • Nie popijaj posiłków bezpośrednio po zjedzeniu. Odczekaj ok. 15-30 minut.
  • Pomiędzy posiłkami pij niegazowaną wodę mineralną.
  • Nie jedz 2,5-3 godziny przed pójściem spać.
  • Ogranicz się tylko do wymienionych produktów i dań w jadłospisie.
  • Jeśli twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne jest większe niż 1800 kcal i jest taka konieczność zwiększ porcję spożywanych posiłków.
  • Ilość spożywanej soli ogranicz do minimum.
  • Herbaty wymienione w jadłospisie możesz dowolnie wymienić na napary z ziół (pokrzywę, melisę, rumianek, szałwię, pokrzywę), herbatę zieloną lub czerwoną lub herbaty owocowe bez dodatku cukru.
  • W trakcie trwania jadłospisu postaraj się, aby twoja aktywność fizyczna trwała co najmniej 30 minut każdego dnia.
  • Pamiętaj, że jadłospis dedykowany jest osobom zdrowym.
 
To jak, zaczynamy? 😊
blog comments powered by Disqus Poprzedni artykuł Powrót do artykułów Następny artykuł