Dietetyk Anna Nowak, specjalizująca się w skutecznej i efektywnej redukcji masy ciała, również w chorobach dietozależnych jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, choroby wątroby i inne.

Indywidualne podejście do pacjenta w trakcie redukcji masy ciała oraz terapii dietą to klucz do sukcesu! W to wierzę i to realizuję w swojej pracy dietetyka. Wiem również, jak ważne jest dobre samopoczucie w trakcie diety i ogólnie w życiu, dlatego jadłospisy które układam zawierają różnorodne i pyszne dania. Głodówka i monotonia? To nie dla mnie!

Wyszukaj

Social media

Licznik

© COPYRIGHT Mojesante.pl
ALL RIGHTS RESERVED

 25.10.2017  |  Uroda

Najlepszy peeling do twarzy ever – całkiem za darmo!

Anna Nowak

Peeling twarzy, to coś, co każda kobieta ale i mężczyzna znać powinien. Pomaga pozbyć się zrogowaciałego, martwego naskórka.
 
Fakt łuszczenia się naskórka jest rzeczą całkowicie normalną, przebiegającą u każdego. I ten martwy naskórek po jakimś czasie i tak sam odpadnie, bo taka jest kolej rzeczy. Ale wykonanie peelingu sprawia, ze skóra na bieżąco jest oczyszczana z martwej tkanki, odsłaniając gładką i promienną cerę.
 
Skóra, po wykonaniu peelingu wygląda dużo ładniej. Jest mniej szara, bardziej promienna i gładka. Bardziej nawilżona. Zmarszczki są bardziej spłycone. Makijaż na takiej skórze prezentuje się o wiele lepiej.
Na w taki sposób oczyszczonej skórze rzadziej pojawiają się zaskórniki!
 
 
Peelingów na rynku jest cała masa. Począwszy od enzymatycznych, nieposiadających drobinek ścierających, po drobnoziarniste do gruboziarnistych. Do cery tłustej, mieszanej i wrażliwej. Każdy znajdzie coś dla siebie 😊
 
scrub-548198.jpg
 
Jakiś czas temu wyczytałam o innym sposobie peelingowania twarzy niż poprzez dedykowany temu celowi specyfik i postanowiłam się tym z wami podzielić, ponieważ efekt tego peelingu, jak dla mnie, jest doskonały. A cena wynosi równe 0 zł!
 
Co będziecie potrzebować do wykonania peelingu?
  • Ręcznik
  • Odrobina ciepłej wody kranu
 
Jak wykonać peeling ręcznikiem?
  1. Po kąpieli i dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, gdy twoje pory są rozszerzone, namocz kawałek ręcznika w dobrze ciepłej wodzie i odciśnij w taki sposób, żeby był tylko wilgotny.
  2. Oczyszczoną skórę twarzy kolistymi ruchami przecieraj ręcznikiem. Nie naciskaj za bardzo, żeby nie podrażnić zbytnio skóry. Musisz wyczuć optymalny stopień nacisku.
  3. Początkowo masuj twarz ręcznikiem niezbyt długo, aby nie podrażnić zbytnio skóry. Po kilku razach już będziesz wiedzieć jak wykonywać to prawidłowo.
  4. Po wykonaniu peelingu koniecznie przetrzyj twarz tonikiem antybakteryjnym, aby nie powstały żadne krostki. Ja do tego celu stosuję płyn odkażający o którym pisałam w tym poście. Jego plus jest taki, że nie zawiera alkoholu i nie wysusza skóry.
  5. Wetrzyj w twarz ulubiony krem.
  6. Za każdym razem możesz użyć nowego (czystego) ręcznika. Będzie bardziej higienicznie.
 
Zaraz po zabiegu cera jest lekko zaczerwieniona, ale po krótkiej chwili to znika. Jeśli skóra cię piecze to znaczy że za mocno dociskałaś ręcznik lub zbyt długo wykonywałaś peeling. Kolejnym razem zrób to delikatniej.
 
Peeling ręcznikiem sprawia, ze skóra jest gładziutka (u mnie dużo bardziej niż po peelingu enzymatycznym czy ziarnistym). Jest ładnie rozświetlona i wygląda świeżo. Makijaż wygląda na niej dużo lepiej i dobrze się trzyma. Dodatkową korzyścią jest fakt, że wykonując peeling w ten sposób nie używamy dodatkowych substancji chemicznych.
 
Dla kogo właśnie ten peeling nie jest wskazany?
  • Dla osób ze skórą bardzo wrażliwą
  • Dla osób ze stanami zapalnymi na skórze twarzy
 
 
 
blog comments powered by Disqus Poprzedni artykuł Powrót do artykułów Następny artykuł